login
hasło

Ostrowski Trakt Kultury

Spacery po Ostrowskim Trakcie Kultury z przewodnikiem PTTK

Ostrowski Trakt Turystyczny

Punkt Informacji Turystycznej zaprasza do zwiedzania Ostrowskiego Traktu Kultury z przewodnikiem PTTK. W trakcie godzinnego spaceru zobaczycie Państwo najstarszą budowlę naszego miasta - szachulcowy kościół z 1778 r., budynek dawnej szkoły ewangelickiej z 1866 r., kamienicę z 1797 r. ostrowskiego burmistrza Kaspra Heinricha Gärtnera, neoromańską konkatedrę z 1907 r. z rzeźbami Władysława Marcinkowskiego i Marcina Rożka, budynek dawnego Królewskiego Katolickiego Gimnazjum z 1845 r., nazywanego Wielkopolską Szkołą Edukacji Narodowej, synagogę z 1860 r. w stylu mauretańskim, będącą ozdobą architektoniczną miasta. Poznacie także historię ostrowskiego ratusza i najstarszego cmentarza w Polsce, znajdującego się w naszym mieście. Dowiecie się jak dawniej spędzali czas mieszkańcy naszego miasta i goście w strzelnicy miejskiej oraz w teatrze, a także jakie wspomnienia z Ostrowa pozostały w pamięci i książkach pisarki Jadwigi Żylińskiej, która mieszkała w Ostrowie przy ul. Wrocławskiej.
Oferta skierowana jest do mieszkańców naszego miasta oraz turystów chcących zwiedzić Ostrów Wielkopolski, a także do szkół i placówek kulturalno – oświatowych.
Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 10.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku pod nr telefonu: (62) 300 00 74, 535 183 138 oraz mailowo: pttkostrow@interia.pl
Istnieje również możliwość zwiedzania w niedzielę, pod warunkiem zgłoszenia do godz. 15.00 w piątek. Przewodnik będzie czekał na Państwa przed Oddziałem PTTK przy ul. Starotargowej 5 o godz. 13.00 w niedzielę, a w pozostałe dni zgodnie z ustaleniami podczas zgłaszania grupy.
Ilość godzin zwiedzania z przewodnikiem jest ograniczona i decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Informacje na temat Ostrowskiego Traktu Kultury znajdziecie Państwo na stronie : umostrow.pl w zakładce “Turystyka”.


Projekt jest finansowany ze środków budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Trakt Turystyczny - mapa
Pobierz ulotkę w formacie pdf: Ostrowski Trakt Kultury 
 


Ostrowski Trakt Turystyczny - QR audioprzewodnik
Zobacz również: Spacer po Ostrowie